Dr. Papp Eszter előadása

Utolsó módosítás dátuma : 2017. május 15.

2017. április 10-én az Eszterházy Károly Egyetem Fordítástudományi Kutatócsoportja meghívására Dr. Papp Eszter, a Magyar Nyelv Terminológiai Tanácsa (MaTT) főtitkára, az Európai Terminológiai Társaság (EAFT) alelnöke tartott előadást Egerben Mivel foglalkozik a terminológus? címmel.

Az Eszterházy Károly Egyetem hallgatói és oktatói előtt tartott, Mivel foglalkozik a terminológus? című előadásában Dr. Papp Eszter elmondta, a terminológus olyan szakember, aki széleskörű nyelvi és szaktárgyi ismeretekkel és kompetenciákkal rendelkezik, és feladata, hogy egy adott szakterület szakszókincsét tisztázza. Ehhez meg kell határoznia a fogalmakat, és rögzítenie kell a terminusok pontos jelentését, az esetleges hiányokat pedig fel kell töltenie. Erre a munkára egynyelvű környezetben is szükség van, a fordítás során pedig elengedhetetlen feltétele annak, hogy a fordított szövegben a szakkifejezéseket következetesen lehessen használni. Mindehhez speciális eszközök és módszerek szükségesek. Az előadás bepillantást nyújtott a terminológus munkájába, illetve az általa alkalmazott módszerekbe és szoftverekbe.