A fordítás arcai 11

Utolsó módosítás dátuma : 2017. december 11.

Fordítástudományi kutatások az Eszterházy Károly Egyetemen. Fordítástudományi műhelykonferencia

2017. november 23-án tizenegyedik alkalommal rendezte meg az Eszterházy Károly Egyetem Fordítástudományi Kutatócsoportja A fordítás arcai című fordítástudományi konferenciát. A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából évente megrendezett tudományos találkozó egyik célja, hogy lehetőséget és alkalmat nyújtson a fordítás jelenségeivel kapcsolatos nyelvészeti, nyelvfilozófiai és irodalmi megközelítések bemutatására és termékeny párbeszédére. A tematikailag igen változatos konferencia másik hangsúlyos célja a fordítással kapcsolatos ismeretterjesztés, a fordítástudomány eredményeinek megismertetése a közönséggel, köztük a fordítás iránt érdeklődő egyetemi hallgatókkal.

A konferencia programja